Barcelona pobijedila u velikom derbiju u Madridu i ponovo pobjegla Realu

Fudbaleri Barcelone pobijedili su kao gosti u velikom derbiju Atletico Madrid rezultatom 1:0 u okviru 16. kola La Lige i ponovo su se osamili na vrhu tabele.

Prvo poluvrijeme bilo je sjajno i redale su se šanse na obje strane. Barcelona je bila mnogo bolji rival u prvih pola sata, a dobru igru krunisali su u 22. minuti kada je Dembele na dodavanje Pedrija pogodio za 1:0.

Imala je Barca još nekoliko opasnih akcija, ali nakon gola probudili su se i domaći. Mandava je propustio pravi zicer nakon kornera, a potom je i Ter Stegen sjajno zaustavio pokušaj Griezmanna, te se rezultat nije mijenjao do poluvremena.

U nastavku su Katalonci bolje kontrolisali igru i nisu dozvolili domaćima da se razmašu, a pobjedu su moglli ovjeriti u 62. minuti kada je raspoloženi Dembele pogodio stativu.

U sudijskij nadoknadi crvene kartone su dobili Savić na jednoj i Torres na drugoj strani, te su obje ekipe susret završili s deset nogometaša na terenu, a u 93. minuti udarac Griezmanna s gol-linije izbacio je Araujo koji je tako postao pravi heroj Barcelone.

Do kraja je ipak ostalo 1:0 za Barcu koja sada ima tri boda više od Real Madrida koji je jučer porežen na gostovanju protiv Villarreala 2:1.

Atletico u narednom kolu gostuje Almeriji, dok će Barcelona na Nou Campu dočekati Getafe.