Bajern dotukao Barselonu

Fudbaleri Bajerna još jednom su bili kobni po ekipu Barselone.

Šampion Njemačke je na Kamp Nou slavio i petu pobedu u C grupi Lige šampiona, ovog puta sa 2:0 (2:0) i tako odneo “duplu pobedu” nad izabranicima Ćavija Ernandeza ove sezone u elitnom takmičenju UEFA.

Meč u Barseloni je izgubio na značaju nekih pola časa pre početka kada je bilo jasno da zbog pobede Intera nad Viktorijom Plzen od 4:0, Barselona nema više ni teoretske šanse da se plasira među 16 najboljih.

To kao da je isisalo svu energiju iz domaćeg tima, koji je krenuo letargično što je Bajern i te kako umeo da kazni i dođe do golova i pobede.

Već u desetom minutu posle brze kontre, Serž Gnabri je proigrao Sadija Manea koji je samo zaobišao Ter Štegena i pogodio za 0:1.

Nije bilo ofsajda, VAR je sve uredno proverio, ali Barselona nije izvukla pouku iz toga.

U 31. minutu, nova kontra gostiju, ovog puta je Maksim Čupo Moting bio pred golmanom Barselone i rutinski završio posao za 0:2.

Mane je u 43. minutu mogao da postigne svoj drugi, a treći gol za Bajern, baš kao i Džejms Musijala, ali je Ter Štegen u oba navrata sjajno reagovao.

Ponadali su se navijači “blaugrane” da bi minut kasnije mogli da dobiju penal posle kontakta De Lihta i Levandovskog.

Tejlor je pokazao na belu tačku, ali je posle gledanja VAR snimka preinačio odluku i na poluvreme se otišlo sa 0:2.

Igrao se 55. minut kada je VAR opet bio u fokusu – ovog puta mrežu Barselone zatresao je Serž Gnabri, ali je bio za malo u ofsajdu i gol je opravdano poništen.

I posle toga, sve je nekako splasnulo, Barselona se pomirila sa sudbinom, Bajern je igrao pod ručnom i štedeo se za naredne mečeve.