Atletiko u 93′ šokirao Real

Fudbaleri Reala i Atletika odigrali su bez pobednika (1:1) u derbiju 23. kola LaLige.

Strelac za Real bio je Braim Dijaz u 20. minutu, a za goste Markos Ljorente u trećem minutu nadoknade vremena.

Real ostaje na liderskoj poziciji, dva boda ispred Đirone, Atletiko je deset bodova iza, Barsa ispred – sa osam bodova manjka od lidera.

Golom momka koji je prošao kompletnu Realovu školu je i sprečena veća izvesnost oko osvajača titule tako da će u nastavku svi i dalje imati šansu da ugroze Real. Sa najviše izgleda da to i učini je Đirona, pa i Barsa, dok to Atletiko više neće moći u direktnom duelu jer im je ovo bio poslednji međusobni meč za ovu sezonu.

Atletiko je u oba ovosezonska meča ostao neporažen, nakon što je u prvom, u septembru, slavio 3:1 na svom terenu.

U međuvremenu odigrali su u Kupu i Superkupu, uz po trijumf oba tima.

I ove večeri Atletiko je bio nesavladiv, i to zahvaljujujući upornosti do samog kraja, kada je “dubinska” Lopta Savića došla do Depaja, ovaj glavom pronašao Ljorentea koji je između trojice igrača Reala pogodio mrežu večeras odličnog Ukrajinca Lunina.

Ljorente, ne samo što je svom timu doneo olakšanje, na kraju krajeva i sprečio poraz, doprineo je da strelac gola za Real Braim Dijaz ne bude junak meča – a to bi već bila priča meseca.

Dijaz nije ni trebalo da bude starter, ali je “uskočio” u tim u poslednji čas zbog povrede Vinisijusa, da bi u 20. minutu krunisao agilnu partiju golom za vođstvo.

Osim gola, odigrao je gotovo perfektno, kreirao je šansu Valverdeu krajem prvog poluvremena, a u drugom je malo nedostajalo da izazove erupciju na stadionu.

Tada je, u 70. minutu, kao na malom fudbalu izigrao Hermosa, potom “zalomio” Vitsela, sve uradio savršeno osim udarca u gol – to je učinio traljavo.

Minut kasnije, po izlasku sa terena, nagrađen je ovacijama.

Atletiko je, inače, primio gol u delu meča kada je bio upadljivo najranjiviji. Od samog starta Real je bio bolji. U prvih pet minuta već imao tri šuta ka golu Oblaka i nekako se tada moglo naslutiti šta sledi.

Gol je stigao kao kruna dominacije u tom periodu.

Međutim, imao je i Atletiko svojih šansi – i to kakvih.

Tri velike u prvom poluvremenu. Najpre je Moratin udarac iz okreta vrhovima prstiju odbranio Lunin (to je i bilo sve od Morate večeras), mnogo sreće Real je imao 15 minuta kasnije – za samo minut je “preživeo” najjači udar gostiju.

Lunin je tada još jednom refleksnom reakcijom zakačio loptu posle udarca Vitsela glavom, da bi posle kornera imao i ludu sreću – udarac glavom Savića sa par metara otišao je pored dalje stative.

Atletiku je i poništen gol početkom drugog poluvremena – nesuđeni prvi Savićev u madridskim derbijima.

Čini se s pravom, jer je Saul ometao Lunina da interveniše u momentu kada je Grizman ubacio iz kornera ka Saviću, mada će biti polemike oko ove situacije.

Do kraja, veliku šansu na jednoj strani nije iskoristio Rodrigo, u kontri, na drugoj još veću nije uspeo da pretvori u gol Grizman i delovalo je da gosti neće, nakon toga, imati energije da jače napadnu u samoj završnici.

I nisu, ali je jedna prava lopta sve promenila – kombinacija Savić, Depaj, Ljorente donela je ogromnu radost gostima i priličan šok za domaće.

Tako je, uzbudljivim egalom, završen 236. madriski derbi.