Atletico spektakularnim autogolom izbjegao poraz, nakon utakmice izbila tuča

Villarreal je na gostovanju u Madridu do posljednje minute vodio protiv Atletica 2:1, ali u petoj minuti sudijske nadokande gostujući nogometaš Mandi je postigao spektakularan autogol za konačnih 2:2.

U sjajnom meču, Atletico je bio bolji rival. Ipak, gosti su se pokazali kao tvrd orah i bili su na pragu velike pobjede, ali snove im je ugasio bizaran i komičan autogol deset sekundi prije isteka sudijske nadokande.

Saul je uputio dubinsku loptu koja je naizgled bila bezopasna, ali u želji da je izbije, Mandi je nespretno zakačio i prevario je golmana Rullija koji je krenuo u lijevu stranu.

Uslijedilo je veliko slavlje domaćih i razočarenje u redovima gostiju koji su bili u nevjerici zbog ispuštene pobjede, a kako pišu španski mediji nakon utakmice došlo je i do tučnjave u tunelu stadiona.
Trener Villarreala Unai Emery je nakon primljenog gola gotovo potrgao sako, a od ljutnje i nemoći udarao je šakama u svlačionici.

Tenzije su bile jako velike, pa su se u verbalnom okršaju našli treneri i igrači oba tima, a Emeryjev pomoćnik Imanol Idiakez jedva je zadržan od strane igrača da ne napravi neki veći incident.

Glavni sudija Soto Grado u svom zapisniku ipak je otkrio da je jedan od članova osoblja Atletica, identificiran kao Pedro Tomás Reñones Crega, udario šakom jednog od članova stručnog štaba Villarreala.
Inače, odnosi između Villarreala i Atlética prekinuti su na institucionalnom nivou 2018. godine, kada su Jorgandžije u besplatnom tranasferu “preotele” Germana Valeru, jednog od bisera iz omladinske škole Villarreala.

Tada je dogovoreni ručak između direktora kluba otkazan, a predsjednik Villarrealla Fernando Roig je čak prestao pratiti svoj tim na utakmicama koje su se igale u Madridu. Ipak, prvi čovjek Žute podmornice se sinoć pojavio na utakmici i ponovo je svjedočio neugodnim scenama.