Atalanta preuzela vrh Serije A

Fudbaleri Atalante preuzeli su čelo tabele Serije A pobedom nad Sasuolom rezultatom 2:1 (1:1) u meču 10. kola.

Gosti iz Ređo Emilije su poveli u 41. minutu preko grčkog defanzivca Jorgosa Kirijakopulosa, ali je izjednačenje stiglo u nadoknadi prvog poluvremena preko Marija Pašalića.

Već u prvom minutu drugog dela Atalanta je preokrenula, a strelac je bio Ademola Lukman.

To je bio ključan momenat na meču, pošto Sasuolo više nije imao odgovor do kraja susreta.

Najbolje šanse za izjednačenje imali su Rožerio i Domeniko Berardi u razmaku od tri minuta, od 62. do 64. ali je lopta u drugoj situaciji ostala na prečki.

Atalanta sada ima sedam pobeda i 24 boda na prvom mestu na tabeli. Napoli na drugom mestu ima bod manje ali i utakmicu manje.

Sasuolo je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno četvrti u prvenstvu i zauzima deveto mesto na tabeli sa 12 bodova.