Sport

Arsenalova tri gola za tri boda protiv Bornmuta i čelo tabele

Fudbaleri Arsenala posle tri kola u Premijer ligi imaju stopostotan učinak.

Izabranici menadžera Mikela Artete ostvarili su ubedljivu pobedu i na gostovanju Bornmutu , 3:0 (2:0) i tako su preuzeli čelnu poziciju na tabeli.

Devet golova u tri kola, atraktivna i efikasna igra podmlađenog tima, sve to doprinosi da “tobdžije” u nastavak sezone uđu sa još većim ambicijama.

Od prvog minuta su krenuli silovito da bi u petom minutu na odbijenu loptu natrčao Martin Edegor i zatresao mrežu “trešnjica”.

Samo šest minuta kasnije bilo je 0:2.

Opet je to bila dobra akcija ekipe iz severnog Londona, lopta je došla do Edegora koji je snažnim udarcem prosledio u mrežu.

Najlepši je bio treći gol Arsenala, kada je Vilijam Saliba sa nekih 15 metara, levom nogom zavrnuo loptu pravo u leve rašlje gola Bornmuta za konačnih 0:3.

U narednom kolu, Arsenal 17. avgusta dočekuje ekipu Fulama, dok istog dana Bornmut gostuje Liverpulu na Enfildu.