Arsenal šokantnim porazom najvjerovatnije ispustio Ligu šampiona

Fudbaleri Arsenala šokantnim porazom od Newcastlea na gostovanju najvjerovatnije su izgubili Ligu prvaka. Završeno je rezultatom 2:0 za domaćina.

Arsenal je gotovo pa bio siguran u Ligi šampiona. Međutim, dva poraza unutar četiri dana od Tottenhama i Newcastlea učinili su da Topnici imaju samo matematičke šanse uoči zadnjeg kola.

Gosti su napravili nekoliko polušansi na startu, ali je onda Newcastle zaigrao mnogo bolje i do poluvremena izveo osam kornera uz veliku ofanzivu. Međutim, izostale su veće šanse i golovi.

Drugo poluvrijeme u potpunosti pripada Svrakama. U 55. minuti sjajna kontra domaćina, Joelinton je ubacio za Calluma Wilsona, ali je ispred njega u svoju mrežu loptu poslao stoper Arsenala Ben White.

Uslijedilo je još nekoliko velikih prilika za Newcastle, a najbolju su propustili Wilson koji je lobovao Aarona Ramsdalea, ali je lopta prošla pored gola te Bruno Guimaraes u 85. minuti.

Četiri minute prije kraja Guimaraes se iskupio za promašaj iz napada ranije te je pogodio za konačnih 2:0.

Ta pobjeda Newcastlea znači da najvjerovatnije u Ligu prvaka ide Tottenham. Najveći Arsenalov rival ima dva boda više uoči posljednjeg kola i igra protiv najslabije ekipe lige Norwicha, koji je odavno ispao.

Tottenhamu je dovoljan i jedan bod protiv Norwicha jer ima 15 golova bolju gol-razliku od Arsenala.