Arsenal nastavio da melje u Engleskoj, ubjedljivo su pobijedili i zadržali prednost

Fudbaleri Arsenala nastavili su sa sjajnim igrama u Premiershipu i zadržali prvo mjesto te pet bodova prednosti u odnosu na Manchester City, a danas su kao gosti pobijedili Fulham rezultatom 3:0.

Topnici su sjajno otvorili meč i već nakon prvih 45 minuta riješili pitanje pobjednika. U 21. minuti Trossard je ubacio iz kornera, na pravom mjestu je bio štoper Gabriel koji glavom pogađa za 1:0, a samo pet minuta nakon toga, Trossard je upisao novu asistenciju, ovaj put za Martinellija, koji glavom pogađa za 2:0.

Sjajno prvo poluvrijeme Topnika završio je kapiten Odegaard u drugoj minuti sudijske nadoknade, nakon što je pogodio za 3:0 i to nakon treće asistencije Trossarda.

U drugom poluvremenu su Topnici mirno sačuvali stečenu prednost i došli do pobjede te zadržali prvo mjesto s pet bodova prednosti u odnosu na Manchester City. Treba reći i to da se u današnjem meču vratio i Gabriel Jesus, koji se oporavio od povrede koljena i zaigrao prvi put nakon Mundijala u Kataru.

Manchester United i Southampton su, također u terminu od 15 sati, odigrali susret bez pogodaka, a svakako da je najviše utjecalo na to crveni karton koji je dobio Casemiro. U trećem susretu koji je odigran u ovom terminu, West Ham i Wolves su remizirali rezultatom 1:1.