Alkaras pobjedio Cicpasa i zakazao spektakl sa Đokovićem

Najbolji teniser svijeta Carlos Alcaraz spektakularnom partijom, jednom od najboljih u svojoj ne toliko dugoj karijeri, pomeo je Stefanosa Tsitsipasa rezultatom 3:0 u setovima za plasman polufinale Roland Garrosa.

Alcaraz je bio nevjerovatno dominantan i petog igrača svijeta razbio je rezultatom 3:0, po setovima 6:2, 6:1 i 7:6. Svi su danas očekivali derbi i spektakl, ali toga nije bilo zbog monstruozne partije mladog Španca.

Dečko koji je tek napunio 20 godina, a već neko vrijeme je prvi reket svijeta, od samog starta krenuo je dominirati terenom. U prvom setu bili su mu dovoljni breakovi u trećem i sedmom gemu prvog seta za 6:2.

Drugi set donosi još veću dominaciju. Otvorio ga je Alcaraz breakom, a onda svom rivalu prepustio samo jedan gem za 6:1. Tada je već bilo jasno ko ide u polufinale.
Do kraja je uspio, uz manje probleme u završnici seta, rutinski ovjeriti pobjedu i jednom od najimpresivnijih partija u karijeri proći u polufinale Roland Garrosa. Treći set osvojio je nakon tie-breaka.

Tu nas tek čeka pravi spektakl i “finale prije finala”. Alcaraz će se sastati s Novakom Đokovićem, koji je rezultatom 3:1 danas ranije bio bolji od Karena Hačanova.

Sutra su na rasporedu dva preostala duela četvrtfinala.