Zvezda je šampion ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde šampioni su regionalne ABA lige.

Oni su u trećem meču finalne serije savladali Partizan rezultatom 82:76 , čime su na tri dobijene utakmice ubjedljivo osvojili titulu regionalne lige.

Bio je to šesti uzastopni trijumf tima Janisa Sferopulosa nad ekipom koju vodi Željko Obradović.

Zvezda se tako domogla drugog trofeja u sezoni, budući da je u februaru u niškom “Čairu” osvojila i Kup Radivoja Koraća. Tim sa Malog Kalemegdana je i u tom finalu bio bolji od Partizana.

Zvezda je daleko bolje krenula treći meč ove finalne serije, uspjeli su da naprave veliku prednost na samom startu od 12:4. Ipak, Partizan se vratio, ali uslijedila je nova serija Zvezde, te je nastala nova prednost od +7, ali nekoliko dobrih poteza Avramovića uspjeli su da se približe na svega dva poena zaostatka.

U drugoj četvrtini nastavljeno je da se igra u naletima. Partizan je u jednom momentu uspio da dođe do izjednačenja, na rezultatu 33:33, međutim uslijedila serija crveno-bijelih od šest poena. Dva vezana napada gde je Davidovac bio fauliran po dobijanju lopte u reket su dala četiri laka poena sa penala.

Treća dionica je bila prepuna uspona i padova oba tima, iako je Partizan krenuo bolje četvrtinu, velika pauza od oko 10 minuta je poremetila crno-bijele.

Nakon toga Zvezda zbraja seriju poena, ali se Partizan u dva navrata vraćao. Ipak i treću dionicu Zvezda je dobila i sa još većom prednošću ušla u posljednjudionicu.

Start posljednje četvrtine nije obećavao. Zvezda je vrlo brzo otišla na +10 – 55:65, ali su trojke Trifunovića i Ponitke dale novu nadu, kako njihovim saigračima, tako i navijačima. Na momenat se čak zaboravilo i na petu ličnu crno-bijelog Brazilca Bruna Kabokla koji je se pridružio Gilespiju. U Zvezdinom taboru je i dalje glavna noćna mora bio Luka Mitrović, a Trej Tompkins je u momentu zasijao kao u starim danima i iz trka pogodio sa distance.

Na manje od minuta do posljednje sirene se u Areni osetio strah da bi Zvezda večeras mogla do titule u ABA ligi. Ipak, Aleksa Avramović pogodio je trojku za 75:78 i unio dramu, a Sferopulosa naterao na novi tajm-aut.

U posljednjih 30 sekundi gledali smo maksimalno isprekidanu igru. I jedni i drugi nalazili su se na liniji penala. Crno-bijeli više nisu imali nikakve šanse, te je Crvena zvezda bila ta koja je vratila pehar regionalnog šampionata na police Malog Kalemegdana.