Šahtjor iznenadio Barselonu, Borusija savladala Njukasl

Fudbaleri Šahtjora pobijedili su večeras Barselonu sa 1:0 u meču 4. kola Lige šampiona, a Borusija iz Dortmunda je kod kuće savladala Njukasl sa 2:0.

Šahtjor je napravio najveće iznenađenje dosadašnjeg toka Lige šampiona pošto je pobijedio favorizovanu Barselonu koja važi za jednog od glavnih kandidata za osvajanje titule.

Ukrajinski šampion je u njemačkom gradu Hamburgu, gdje igra kao domaćin, pobijedio golom Danila Sikana u 40. minutu. Treći gol u ovoj sezoni Lige šampiona Sikan je postigao poslije asistencije Gruzijca Girgija Gočoleišvilija. Iako je do kraja Barselona imala nekoliko dobrih šansi, nije bilo promjena rezultata.

Barselona je i pored poraza ostala lider grupe H sa devet bodova, Šahtjor sad ima šest, koliko i Porto koji kasnije večeras dočekuje Antverp koji nema ni bod.

Borusija je drugom uzastopnom pobjedom nad Njukaslom napravila ogroman korak ka plasmanu u nokaut fazu.

Domaćin je poveo golom Nikolasa Filkriga u 26. minutu koji je poslije centaršuta Marsela Sabicera loptu u mrežu poslao udarcem glavom. Konačan rezultat postavio je Julijan Brant pogotkom poslije kontranapada u 79. minutu.

U grupi F, Borusija sad ima sedam bodova iz četiri utakmice, PSŽ ima šest iz tri, Njukasl četiri iz četiri i Milan dva iz tri. Kasnije večeras Milan dočekuje PSŽ.