Sport

Trijumf PSŽ-a u Brestu

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Brest u gostima rezultatom 2:1 (1:1) u utakmici 27. kola francuske Lige 1.

Meč je rešen u 90. minutu kada je Kilijan Mbape pobegao kompletnoj odbrani domaćeg tima, izbegao ofsajd zamku i obišao golmana, te pogodio praznu mrežu.

Prethodno su “sveci” vodili od 37. minuta kada je pogodio Karlos Soler, dok je šest minuta kasnije doneo Onorat.

U drugom poluvremenu PSŽ je pokušavao da dođe do pravih šansi, ali njih nije bilo sve do samog finiša.

U pomenutom 90. je Brest napao favorita, imao korner, a iz kaznenog prostora je krenula kontra koja se tri poteza kaznije završila furioznim begom i pobedonosnim golom Kilijana Mbapea.

PSŽ je povećao prednost na prvom mestu na tabeli na 11 bodova razlike u odnosu na drugoplasirani Olimpik iz Marselja, uz utakmicu više

Brest će ostati na 15. poziciji sa 26 osvojenih bodova.