Grupa ”smrti” se zakuvala

Grupa “smrti” definitivno opravada svoje ime. I dalje nije poznato ko će otići dalje, a računi će se svoditi u posljednjem kolu.

Sastav PSŽ je bio neubjedljiv, ali je penalom u dubokoj nadoknadi koji je pogodio Kilijan Mbape izboren remi na domaćem terenu protiv Njukasla – 1:1.

Vodeći gol Njukasla djelo je Šveđanina Aleksandera Isaka, koji je u 24. minutu savladao Đanluiđija Donarumu za slavlje “crnih svraka”.

PSŽ je imao inicijativu i loptu u svojim nogama, ali jednostavno nije mogao da pronađe put do mreže koju je čuvao Nik Poup, sve do nadoknade vremena, kada je Valentino Livramento igrao rukom, a sudija Simon Marćinak je poslije VAR provjere pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Mbape, a šutirao je po sredini gola, tako ostavivši Poupa bez šanse da interveniše.

U drugom susretu večeri odličan meč odigrali su Milan i Dortmund, a njemački tim je na italijanskom tlu slavio sa 3:1 (1:1).

Duel je počeo sa penalom na obe strane, sa tim da je Olivije Žiru svoj promašio, a Marko Rojs realizovao za početno vodstvo Nijemaca.

Na 1:1 poravnao je Samuel Čukveze koga je proigrao Davide Kalabrija, ali je pauza očigledno više prijala izabranicima Edina Terzića.

Iako je meč manje-više bio ujednačen, u 59. minutu Marsel Sabicer je dodao do Džejmija Bino-Gitensa koji je povisio na 2:1, a konačan udarac Italijanima zadao je Karim Adejemi u 89. minutu