Sport

Amerikanci ponizili Italiju

Koškarkaši Sjedinjenih Američkih Država pobedili su Italiju rezultatom 100:63 u četvrtfinalu Mundobasketa.

Reprezentativci SAD su se posle Srbije plasirali u polufinale Mundobasketa i to vrlo ubedljivom pobedom nad Italijanima.

Amerikanci su bili veliki favoriti u ovom meču i pokazali da to nije slučajno pa se samim tim iskupili za šokantan poraz od Litvanaca u prošlom susretu.

Litvanci, koji su pobedili Ameriku, eliminisani su od Srbije, a Italijani koji su pobedili Srbiju eliminisani su od strane Sjedinjenih Američkih Država.

Ova utakmica je još sredinom prve četvrtine bila rešena kada su izabranici Stiva Kera stekli dvocifrenu prednost. Ipak, Italija je prva imala vođstvo i naterala Amerikance da se zapitaju za svoje odluke.

Na sve to je došla i druga lična greška Džerena Džeksona pa je mogao da se ponovi litvanski scenario, ali to niko nije želeo da se dogodi pa su učinili sve da spreče.

Kako se razigrao Haliburton, tako su ostali počeli da ga prate i za tren oka je bilo 24:14 u korist Sjedinjenih Američkih Država, a Italijani su polako prestali da igraju košarku.

Tek posle tri minuta druge četvrtine smo videli prve poene, nekako su Italijani odlučili da se nesvesno predaju i Amerikanci bez problema uvećavaju prednost sve do +24 na poluvremenu kada je bilo 22:46 na semaforu.

Doslovno su Amerikanci maltretirali Italijane i na kraju pobedili rezultatom 100:63 i na veoma ubedljiv način svima poslali poruku da protiv njih niko nema šansu.

Najefikasniji je bio Mikal Bridžis sa 24 poena, 18 je ubacio Haliburton, a 12 “Hillbilly Mamba”, Ostin Rivs.

U redovima Italije, videli smo 18 poena Simonea Fontekija i 11 poena Stefana Tonuta.