Tuzla City porazom od AZ Alkmaara oprostio od igranja u Evropi

Fudbaleri Tuzla Cityja oprostili su se od historijskog igranja u Evropi, a oni su u uzvratnom duelu 2. pretkola UEFA-ine Konferencijske lige doživjeli poraz od AZ Alkmaara na stadionu Grbavica u Sarajevu rezultatom 4:0.

Iako su nogometaši Dragana Jovića ofanzivno i vrlo hrabro ušli u meč, jasno je da protiv znatno snažnijeg protivnika nije bilo realno očekivati da nadoknade zaostatak od 1:0 iz prvog meča i da je sve drugo osim novog poraza jednostavno bilo ravno senzaciji.

Da Alkmaar neće imati problema u ovom meču i da neće biti previše rezultatske neizvjesnosti, bilo je jasno u 34. minuti kada je nakon prodora Evjena po lijevoj strani gol za vodstvo nizozemskog tima postigao De Wit. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U 61. minuti Pavlidis pogađa za 2:0 i time je, ako je i bilo dileme, riješio sva pitanja u vezi s putnikom u 3. pretkolo, da bi za 3:0 pogodio Lahdo u 63. minuti.

Konačnih 4:0 postavio je De Jong golom u 81. minuti i to nakon asisencije Kerkeza.

Za Tuzla City je ovo bio historijski nastup na evropskoj sceni, a podsjećamo, oni su u prvom pretkolu izbacili Tre Penne iz San Marina i samim tim ispunili su glavni cilj u ovoj sezoni. Protiv Alkmaara, jasno, bilo je teško očekivati bilo šta više od dva poraza u dva meča.