Tragičar Dončić isključen – brejk Bostona za 3-0

Košarkaši Dalas Meveriksa izgubili su od Boston Seltiksa 106:99 u trećoj utakmici finala NBA lige.

Seltiksi su poveli 3-0 u velikom finalu i sada se nalaze na korak do rekordne 18. titule šampiona.

Luka Dončić je ovoga puta tragičar, s obzirom da je na četiri minuta do kraja morao da izađe zbog šest ličnih grešaka… Napravio je glupe faulove i ostavio tim na cedilu.

U Teksasu je viđena luda utakmica za koju su mnogi mislili da je gotova na startu četvrtog kvartala, pošto je Boston serijom 6:0 došao do +21, 91:70.

Međutim, Dalas je imao odgovor i malo po malo je topio zaostatak. Posle trojke Vašingtona, a potom i slobodnih bacanja Irvinga, Mevsi su za samo pet minuta došli do -3, 91:88.

Ali… Dončić je ušao u nervozu, dobio dva loša faula, ukupno šest i Dalas je poslednja četiri minuta bio bez najboljeg igrača.

Boston je to iskoristio, domaćin jednostavno nije imao snage za potpuni preokret i gosti su zasluženo slavili. Tejtum je postigao 31 poen, Braun 30, a Vajt 16. Na drugoj strani, Irving je postigao 35, a Dončić 27 poena.

Meveriksi su odlično otvorili utakmicu, te su posle trojke Kajrija Irvinga došli do velikih +13 u prvoj četvrtinu, 25:12. Međutim, istu prednost domaćin nije uspeo da održi do kraja prvog kvartala.

Seltiksi su nošeni Džejsonom Tejtumom smanjili zaostatak, pa je tako posle prve četvrtine rezultat bio 31:30 za Mevse.

Tokom druge četvrtini gledali smo egal košarku, nije bilo velikih promena u rezultatu i na poluvremenu je bilo +1 za Dalas, 51:50.

Treća četvrtina bila je veoma važna za dalji tok utakmice. Boston je u ovom periodu uspeo da potpuno preuzme kontrolu nad utakmicom.

Briljirali su izabranici Džoa Mazule i pred poslednju deonicu su imali petnaest poena prednosti, 85:70.

Potom je usledila luda četvrta četvrtina… Boston je otišao na +21, Dalas se vratio, potom je Dončić isključen i tu je bio kraj… Mevsi su pokušali, potrudili se maksimalno, ali nisu mogli.

Četvrta utakmica igra se u noći između petka i subote u 02.30.