Težak poraz Novaka Đokovića

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković eliminisan je danas u trećem kolu Mastersa u Rimu.

Srpski as je doživio težak poraz, možda i najteži u karijeri, a sigurno najbrži od Čileanca Alehandra Tabila (ATP, 32) koji je iznenađujuće slavio sa 6:2, 6:3 i tako došao do najveće pobjede u karijeri. S druge strane, Đoković još uvijek čeka na prvu titulu u ovoj godini, a naredna prilika imaće na Rolan Garosu.

Bio je ovo prvi međusobni duel Srbina i neugodnog Čileanca. Đoković kao da se nije pojavio na Foro “Italiku“ koji je u nevjerici pratio šta se dešava na terenu. Ekspresno je izgubio dva svoja servisa, Tabilo je oba puta potvrdio i za 15-tak minuta imao ogromnih 4:0. Srbin je potom dobio dva servisa gema, ali prekasno da se spasi prvi set (2:6) koji je trajao svega 30 minuta.

Novak ponovo očajno ulazi i u drugi set. Doslovno je poklonio brejk Tabilu koji je odmah poveo sa 1:0. Brljantni Tabilo potvrđuje brejk za velikih 2:0. Neprepoznatljivi Đokovićje žurio, griješio i odigrao vjerovatno jedan od najslabijih mečeva u karijeri. S druge strane, Tabilo je odigrao sjajan meč, ali veliku pomoć je imao od strane nezainteresovanog Đokovića. Čilenac je do kraja rutinki priveo meč kraju jer nije dopustio Novaku niti jednu brejk šansu u drugom setu. Meč je trajao svega 67 minuta.

Ljevoruki Tabilo će u narednoj rundi igrati protiv Rusa Karena Hačanova koji je pobijedio Serendula sa 6:2, 6:4.

Podsjetimo, Đoković je u prošlom kolu savladao Francuza Moteta, a nakon tog meča je došlo do incindeta kada je slučajno pogođen flašom u glavu kada je dijelio autograme. Da li je ovo uticalo na današnje loše izdanje ili je nesšto drugou pitanju saznaćemo nakon što se Nole obrati medijima.