Švajcaraska ubjedljiva protiv Mađarske

Fudbalska reprezentacija Švajcarske savladala je reprezentaciju Mađarske u prvoj današnjoj utakmici na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Druga utakmica Grupe A igrana u Kelnu završena je rezultatom 3:1, a Švajcarci su posao završili u prvom poluvremenu nakon kojeg su imali vodstvo od 2:0.

Utakmica je počela blagom incijativom Mađara koji su već u drugom minutu imali prvi slobodan udarac, a dvije minute kasnije Vidmer je bio prvi upisni igrač sa žutim kartonom u bilježnicu glavnog sudije meča Slavka Vinčića iz Slovenije, kojem su asistirali sunarodnjaci Tomaž Klančnik i Andraž Kovačić. Četvrti sudija meča bio je Rade Obrenović, dok je u VAR sobi bio takođe Slovenac Nejc Kajtazović.

Mađari su prvu ozbiljniju priliku stvorili u 10. minutu kada je Roland Salai pokušao, ali je njegov udarac završio iznad gola Somera.

Međutim, prvi konkretan napad Švajcarske u 12. minutu bio je koban za Mađare. U ulozi asistenta našao se Abišer, a realizator za vodstvo od 1:0 bio je Dua. Gol je prvobitno poništen zbog sumnje u ofsajd situaciju, ali je nakon intervencije iz VAR sobe ipak priznat.

Mogli su Švajcarci udvostručiti vodstvo već u 20. minutu. Nakon greške Kerkeza do lopte je došao Vargas, ali je mrežu Mađara spasio Gulaći.

Fudbalska reprezentacija Švajcarske u nastavku je igrala nešto povučenije, pa kada se mislilo da da će na odmor otići sa minimalnom prednošću uslijedio je novi „hladan tuš“ za Mađare. Igrao se 45. minut kada je Abišer sjajnim šutem matirao golmana Mađara.

Iz prvog poluvremena izdvaja se i pokušaj Mađara preko Orbana u 40. minutu nakon prekida, ali je lopta završila u rukama Somera.

Mađari su izmjenama u nastavku meča promiješali karte, pa su prvo zaprijetili u 50. minutu preko Soboslaja, te tri minute kasnije preko Vargasa, ali je oba puta Gulaći ostao nesavladan.

U 63. minutu Varga je ponovo probao svoj šut, završilo je preko gola, ali je nišanske sprave podesio tri minuta poslije i pogodio za smanjenje rezultata na 1:2.

Ipak sve snove Mađara ugasio je u sudijskoj nadoknadi Embola golom za konačnih 3:1

U prvoj utakmici Grupe A odigranoj sinoć na Alianz Areni u Minhenu, Njemačka je deklasirala Škotsku rezultatom 5:1.

Od 18 časova danas se igra derbi između Hrvatske i Španije.