Borac pisao istoriju i stigao nadomak jesenje krune

Fudbaleri Borca nastavili su da gaze sve pred sobom u Premijer ligi BiH.

Danas su u Modriči u okviru 16. kola nanijeli prvi domaći poraz dobojskoj Slogi nakon što su slavili sa 4:0.

Ovim trijumfom crveno-plavi su došli na korak do jesenje titule. Sada imaju 39 bodova, sedam više od drugoplasiranog Zrinjskog (utakmica manje) i čak devet više od odnosu na Sarajevo. Takođe, ova Borčeva generacija je ispisala nove stranice istorije. Danas su postavili novi rekord sa 15 utakmica u nizu bez poraza što se nikada ranije desilo u klupskoj istoriji. S druge strane, ovo je Slogi koja je ostala peta (24 boda) bio prvi domaći ovosezonski poraz (igrali u Doboju, zatim na zamjenskog stadionu u Modriči).

Lider šampionata je pitanje pobjednika po izuzetno teškom terenu riješio u prvom poluvremenu. Poveli su već u 9. minuti kada je Sebastian Herara sjajno pogodio iz slobodnjaka. Već u 18.minuti Jovo Lukić je uduplao prednost, a isti igrač je u 28.minuti pogodio za velikih 3:0. Do kraja prvog dijela još jedna lopta u mreži domaćih. U 39. minuti pogodio je kapiten Srđan Grahovac.

U nastavku je Borac smanjio gas, Vinko Marinović je mijenjao i čuvao igrače za naredne izazove. U narednom kolu crveno-plavi gostuju kod posljednjeplasirane Zvijezde 09, a pred odlazak na zimsku pauzu gostovaće još Posušju.

Inače, u današnjoj prvoj utakmici 16. kola Tuzla Siti je razbio sarajevski Željezničar sa 3:0.