Sport

Reprezentacija BiH savladala Crnu Goru

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je veliku pobjedu u okviru 5. kola Lige nacija protiv Crne Gore (1:0).
“Zmajevi” su ovom pobjedom ovjerili prvo mjesto u svojoj grupi, te tako kolo prije kraja izborili plasman u A diviziju, a imaju i baraž za Evropsko prvenstvo.

Gol odluke je viđen u finišu prvog poluvremena. Miroslav Stevanović je ubacio jednu loptu, a kapiten Edin Džeko je sjajno spustio za Ermedina Demirovića koji pogađa. Demiroviću je to bio prvi gol za “A” reprezentaciju BiH.

Utakmicu je ugostilo krcato Bilino Polje, a navijači obje reprezentacije potrudili su se da sve prođe u fer i sportskom nadmetanju. Pristalice reprezentacije BiH napravile su fantastičnu atmosferu i pružali su podršku Zmajevima tokom svih 90 minuta.