Sport

Crvena zvezda se plasirala u grupnu fazu Evropske lige

Ekipa Crvene zvezde plasirala se u grupnu fazu Evropske lige nakon što su u uzvratnom meču protiv Cluja odbranili prednost od 4:0 iz prvog susreta novim trijumfom, ovaj put rezultatom 2:1.

Gosti iz Beograda fantastično otvaraju meč i već u 5. minuti golom iz penala dolaze u vodstvo, a strijelac gola bio je Katai. Već tada je bilo jasno da će Crvena zvezda proći u grupnu fazu.

Cluj se vraća u meč golom Debeljuha u 34. minuti, no novo vodstvo Crvenoj zvezdi donosi Pavkov golom u 53. minuti. Imao je domaći tim šansu iz penala u 63. minuti, no golman Borjan je odbranio udarac Deacu.

Od ostalih mečeva Evropske lige koji su se igrali danas, izdvajamo prolazak Rangersa koji je sačuvao prednost iz prvog meča protiv armenskog Alashkerta, kao i pobjedu Fenerbahčea protiv finskog HJK-a rezultatom 5:2.

Rapid iz Beča je pobijedio Zoryju sa 3:2 i također ušao u grupnu fazu, kao i Galatasaray koji je pobijedio danski Randers sa 2:1. Pobjedu je ostvarila i ekipa AZ Alkmaara protiv Celtica te se ovaj nizozemski tim plasirao u grupnu fazu.

Žrijeb grupne faze Evropske lige će biti održan u petak u Istanbulu s početkom u 12 sati.

Finale Evropske lige se igra na stadionu Seville Ramón Sánchez Pizjuán 18. maja 2022. godine.