Raspad Partizana u Istanbulu

Košarkaši Partizana upisali su poraz u 20. kolu Evrolige, pošto je bolji od njih bio Fenerbahče sa 91:76.
Po četvrtinama bilo je 19:31, 24:17, 25:16 i 23:12, a potpuno dva različita lica vidjeli smo od crno-bijelih u odnosu prvog i drugog poluvremena

Košarkaši Partizana sjajno su započeli meč u Ulker areni. Šuterska rapsodija izabranika Željka Obradovića koju su predvodili Bruno Kaboklo i kapiten Kevin Panter dali su veliki vjetar u leđa i samopouzdanje crno-bijelim, pa se na kraju prve četvrtine otišli sa viškom od 12 poena 19:31.

Druga četvtina nastavljena je u istom ritmu, ali samo na njenom početku. Svezao je Smit 5 poena za maksimalnih plus 17 crno-bijelih, ali onda nastaju problemi za njih. Ubrzo je treću ličnu grešku dobio Kaboklo i od tog trenutka kreće pad gostiju iz Beograda.

Počeo je Tajler Dorsi sa svojom šuterskom klinikom, igra se dodatno ubrzala što je odgovaralo domaćima, koji su topili prednost Partizana sve više i više. Pred kraj druge dionice vidjeli smo i mnogo tenzija na parketu Istanbula, navijači domaćih stvarali su veliki pritisak nezadovoljni sudijskim odlukama, a Partizan je na odmor otišao sa „samo“ plus 5 – 43:48

Treća četvrtina donijela je sve ono čega su se navijači Partizana pribojavali…Nastavio je Fenerbahče sa još agresivnijom odbranom, na šta se crno-bijeli nisu najbolje snašli u napadu. Sa druge strane domaći su nastavili da odlično šutiraju, a glavna uzdanica u ovoj dionici bio je Sestina sa tri trojke. Turci su ovu dionicu realizovali u svoju korist sa visokih 25:16 i u posljednjih deset minuta crno-bijeli su ušli sa zaostatkom od minus 4 – 68:64.

Tu nije bio kraj mukama izabranika Partizana. Četvrta četvrtina počinje sa čak tri vezane trojke Fenerbahčea. Redom su pogađali Dorsi, Gudurić, pa opet Dorsi i tako klub sa Bosfora odlazi na velikih plus 13, što će se na kraju ispostaviti kao i ključno. Nije mogao Partizan da se vrati iz serije 19:2 i u tim trenucima je svima bilo jasno da im se smiješi poraz. Ništa nije išlo za rukom izabranicima Željka Obradovića u ovoj četvrtini, o čemu govori da su prve poene postigli tek u 5. minutu, kada je Naneli bio precizan, prenosi Srpskaifno.

Najefikasniji u redovima Fenerbahčea bili su Tajler Dorsi sa 24 poena, Marko Gudurić je dodao 15. Na drugoj strani odličan meč odigrao je Kevin Panter sa 18, dok je Naneli ubacio 14.

Partizan će u drugom duelu ovog duplog kola dočekati Makabi, gdje će probati prekinuti mini seriju od 2 vezana poraza u Evroligi, dok će Fener dočekati Bajern. Crno-bijeli su sada na omjeru od 10 pobjeda i isto toliko poraza.