Portugal, Turska i Gruzija idu dalje, Česi završili EURO

Utakmicama u grupi F završen je grupni dio faze Evropskog prvenstva u Njemačkoj i sada su poznati svi parovi osmine finala, koje startuje za vikend.

Gruzija je odigrala još jednu hrabru utakmicu, savladala je nezainteresovani Portugal (2:0) i tako su ispisali istoriju, na prvom učešću odmah su otišli korak dalje, prošavši grupu.

Na kraju Portugal ima 6 bodova, Turska šest, Gruzija četiri, te Češka koja je ostala na jednim bodom i pakuje kofere za kući.

Da će Gruzijci biti tvrd orah nagovijestio je Kvarchelija već u drugom minutu, a pobjedu je nagovijestio Mikautadže u 57. minutu iz kaznenog udarca.

Turskoj je bio potreban bod, i to je ostvarila, a umnogome joj je posao olakšan bio u 20. minutu kada je pocrvenio Antonin Barak. Turska je povela preko Hakana Čalhanoglua u 52. minutu, a izjednačenje Česima donio je Souček u 67. minutu. Konačan rezultat (2:1) postavio je Orkan Kokcu u petom minutu sudijske nadoknade.

U današnjem programu grupe E vidjeli smo nesvakidašnju situaciju, sve četiri reprezentacije završile su grupu sa po četiri boda. Dalje su otišli Rumunija, Belgija i Slovačka, dok je Ukrajina morala kući zbog najslabije gol razlike.