Poraz Srbije u Beču

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je večeras u prvoj kontrolnoj utakmici u sklopu priprema za nastup na predstojećem Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Izabranici selektora Dragana Stojkovića Piksija na stadionu „Ernst Hapel“ u Beču izgubili su od domaćina Austrije rezultatom 1:2. Austrija je upisala šestu uzastopnu pobjedu, a minulih godinu dana imaju samo jedan poraz od Belgije.

Večerašnje izdanje najblaže rečeno nije izgledalo idealno za reprezentaciju Srbije. Međutim, koliko toliko utisak je uspio da popravi Strahinja Pavlović postigavši svoj ukupno četvrti gola u dresu „orlova“.

Naime, već u ranoj fazi meča Srbija je primila čak dva gola za manje od tri minute igre.

Igrao se 11. minut utakmice kada su Austrijanci poveli rezultatom 1:0. Nakon loše reakcije odbrane „orlova“ Vimer se oslobodio i Vanje Milinkovića Savića i usamljen poslao loptu u mreži.

Nisu se Piksijevi puleni uspjeli dovoljno opraviti od prvog šoka, a uslijedili su novi problemi. U 13. minuti grešku je napravio Dušan Vlahović na sredini terena. Rupu u veznom redu iskoristio je Baumgartner i nakon silovitog prodora sa 16 metara smjestio loptu u mrežu za vodstvo domaćeg tima od 2:0.

Austrijanci su se radovali i u 33. minutu, ali samo na kratko, jer je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Poprilično blijedo izdanje Srbije ublažio je u 35. minutu Strahinja Pavlović. Centrirao je Dušan Tadić, Spajić skočio, a golman Austrije na kratko odbio loptu na koju je natrčao Pavlović i sa pet metara je poslao glavom u gol.

Igra reprezentacije Srbije nije djelovala previše obećavajuće ni u drugom poluvremenu iako su imali određenih prilika. Domaćini su ipak bolje stajali na terenu, ali za razliku od prvih 45. minuta u nastavku nisu uspjeli naći put do mreže gostiju.

Fudbalska reprezentacija Srbije narednu prijateljsku utakmicu igraće u subotu u gostima kod Švedske. „Orlovi“ u Njemačku putuju 11. juna, a prvi meč grupne faze igraće protiv Engleske 16. juna.