Sport

Novi šou Luke Dončića

Košarkaši Dallas Mavericksa pobijedili su na svom parketu u novoj utakmici NBA lige ekipu Miami Heat rezultatom 115:90, a još jedan show priredio je Slovenac Luka Dončić.

Dallas je od početka utakmice igrao bolje, pogotovo u odbrani pa su već nakon prve četvrtine stvorili veliku prednost. Ipak, do odlaska na odmor Miami se donekle vratio pa je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 60:51 za Maverickse.

Identično kao na otvaranju utakmice bilo je i na otvaranju drugog poluvremena u kojem je Dallas potpuno razbio goste i riješio pitanje pobjednika. Do kraja utakmice su samo održavali veliku prednost za novu važnu pobjedu.

Maverickse je do pobjede vodio sjajni Dončić koji je ostvario novi double-double učinak. Na kraju je postigao je 34 poena, imao 12 skokova i sedam asistencija.

U jednom napadu su ga isprovocirale i sudije koje su mu svirali nošenu loptu, što je Slovenca razljutilo. Ipak, ljutnju je zadržao za sebe i već u narednom napadu zabio je tricu nakon čega je nešto promrmljao i rukama pokazivao znak za nošenu loptu, rugajući se sudijama.
Imao je još nekoliko poteza za pamćenje, a najimpresivniji bio je kada je nakon driblinga kroz noge dodao saigraču Dorianu Finney-Smithu koji je promašio otvorenu tricu.

Pomoć je imao u Dinwiddieju koji je postigao 19 poena, dok je Oladipo imao 20 poena u ekipi Miamija.

Dallas je na petom mjestu Zapadne konferencije NBA lige s 25 pobjeda i 22 poraza, dok je Miami na sedmoj poziciji Istoka s istim omjerom 25-22.