Novo finale za Real Madrid

Real Madrid je ponovo u finalu Lige šampiona, a šta je tu novo. Nakon ’’ludih’’ nekoliko minuta i dva gola rezerviste Hoselua, Madriđani su poslije preokreta pobijedili Bajern Minhen rezultatom 2:1 i tako otišli na megdan Borusiji Dortmund.

Utakmica je počela dominacijom ’’Kraljevskog kluba’’. Real je bio bolji u prvom poluvremenu, imao je ozbiljnije prilike, Nojer je čak u tri navrata morao da spasava svoju mrežu. Madriđani su bili ti koji su diktirali tempo i natjerali Bajern da čeka svoju šansu iz kontre.

Vinisijus je u dva navrata bio veoma blizu golu, jednom je čak pogodio i stativu, ali jednostavno nije uspio da pronađe put do mreže.

Ruku na srce i Bajern je takođe stvorio nekoliko šansi, ali ne toliko opasnih kao što su to učinili Madriđani. Najbolju priliku za Bajern imao je Hari Kejn, kada je uputio sredinom prvih 45 minuta odličan volej. Na njegovu nesreću, lopta je zamalo završila pored stative.

Po igri, Realu je pripao prvi dio igre, ali ipak mreže su “mirovale” te se na pauzu otišlo sa 0:0.

Drugi dio igre krenuo je još većim pritiskom i dominacijom domaćina. Vinisijus je ’’plesao’’ po terenu, a jedini način da ga se zaustavi bio je da ga se obori.

A onda šok. Alfonso Dejvis u vidu najboljih krilnih napadača cijepa mrežicu i dovodi goste iz Minhena u vođstvo u 68. minuti. Lunjin je bio potpuno nemoćan.

Real je za nekoliko minuta stigao do izjednačenja, ali je taj gol poništen radi faula koji je načinio kapiten Madriđana Načo nad Kimihom u šesnaestercu nakon korner udarca.

Međutim, kralj ne pada tek tako lako. Nojer koji je do 88. minute bio odličan i čak bio čovjek koji je držao Bajernu glavu ’’iznad vode’’, napravio je kiks a Hoselu je pokupio otpadak i donio Realu izjednačenje.

A onda još jedan dokaz zašto je Real Real i zašto je ovo njegovo takmičenje, opet Hoselu, ovaj put u 91. minuti i opet finale i borba za 15. titulu prvaka Lige šampiona.

U finalu čeka Borusija Dortmund, ali svakako da će Madriđani biti favoriti u toj utakmici.

Čini se da su u Realu pronašli magičnu formulu za osvajanje ”Ušatog trofeja”.

Podsjećamo, finale Lige šampiona igraće se 1. juna na ”Vembliju”.