Hrvatska i Albanija igrali neriješeno

U prvom meču drugog kola grupe B na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, Hrvatska i Albanija igrlai su neriješeno (2:2) u meču punom preokretu.Dugo se mučila Hrvatska, Albanci su bili na korak do velikog iznenađenja, ali “vatreni” su u samo tri minuta okrenuli meč u svoju korist i bili veoma blizu cijelog plijena.

Albanija je povela u 11. minutu pogotkom Ćazima Lacija, a do poluvremena stvorili su još nekoliko opasnih prilika pred golom Livakovića, koji je u nekoliko navrata dobrim intervencijama spasao svoj tim.

U nastavku Hrvati su išli na sve ili ništa, i to im se isplatilo u razdoblju od 73. do 76. minuta, kada je Kramarić prvo donio izjednačenje, a potom i autogolom Gjasula potpuni preokret.Gjasula je tako umjesto tragičara (autogol) postao heroj Albanaca, jer je donio izjednačenje u petom minutu sudijske nadoknade.

Albanci i Hrvatska imaju sada po jedan bod jer su prethodno izgubili od Italije (1:2), odnosno Španije (0:3) i čeka ih duel sa Italijom i Španijom u kojem bi im trebale pobjede za siguran plasman među 16 najboljih ekipa na EURO.

U preostala dva meča današnjeg programa u grupi A od 18.00 časova sastaju se Njemačka i Mađarska, te u 21.00 čas Švajcarska – Škotska.