Francuska nakon veličanstvenog preokreta protiv Belgije izborila finale Lige nacija

U drugoj polufinalnoj utakmici Lige nacija nogometaši Francuske su nakon velikog preokreta savladali Belgiju rezultatom 3.2, te će u nedjeljnom finalu u Milanu snage odmjeriti sa selekcijom Španije.

Utakmica odigrana u Torinu počela je velikom šansom De Bruynea koji iz blizine nije uspio matirati Llorisa u 4. minuti, nakon čega se igralo oprezno sve do finiša prvog dijela.

Ipak, za samo tri minute Belgija je slomila otpor aktuelnih svjetskih prvaka. U 37. minuti Yannick Carrasco je vrlo lukavim i preciznim udacem iznenadio Lllorisa za 1:0, a 180 sekundi kasnije nakon prekrasne akcije Lukaku je postigao efektan gol za 2:0.

Francuzi su se tako našli na konopcima, ali su na sjajan način uzvratili u nastavku.

Poslije silovitih napada, konačno su u 62. minuti krunisali terensku nadmoć lijepim golom Benzeme, a već u 69. minuti Mbappe je iz penala poravnao na 2:2, nakon što je prethodno Griezmann izborio penal.

Potom su obje reprezentacije propustile po jednu izglednu šansu. De Bruyne za Belgiju i Mbappe za Francusku, a onda je u 87. minuti poništen gol Lukakua zbog ofsajda.

Pogba je u 90. minuti pogodio prečku iz slobodnjaka, ali to nije bio kraj uzbuđenjima. U 91. minuti Theo Hernandez je postigao fantastičan gol iskosa za veliki preokret i pobjedu Francuske 3:2.

Francuska će tako u nedjeljnom finalu u Milanu (20:45) snage odmjeriti sa Španijom koja je u prvom polufinalnom susretu pobijedila Italiju 2:1, dok će Belgija protiv Azzurra istog dana u Torinu (15:00) odigrati utakmicu za treće mjesto.

Rezultat i strijelci:

Belgija – Francuska 2:3 (Carrasco 37’, Lukaku 40'/ Benzema 62’, Mbappe 69’ pen., Hernandez 91’)