Desetkovani PSG imao lošu uvertiru za Bayern, doživjeli su težak poraz u derbiju

Fudbaleri Monaca pobijedili su na stadionu Louis II u 23. kolu Ligue 1 ekipu PSG-a rezultatom 3:1 pa su Parižani tako imali lošu generalnu probu uoči velikog evropskog dvoboja protiv Bayerna koji je na rasporedu u utorak.

PSG je bio bez povrijeđenih Lionela Messija i Kyliana Mbappea pa je gostujući trener Christophe Galtier na teren morao poslati pomiješan sastav, što su domaći brzo iskoristili.

Već u četvrtoj minuti goste je načeo Aleksandr Golovin, a problemi su im se nastavili već u 18. minuti kada je grešku 17-godišnjeg El Chadaille Bitshiabu iskoristio iskusni Wissam Ben Yedder.

Nadu u povratak dao je 16-godišnji Warren Zaire–Emery, ali Monaco se još i prije odlaska na odmor vratio na prednost od dva pogotka. Sjajnu asistenciju je upisao Eliesse Ben Seghir, a strijelac je ponovo bio neumoljivi Ben Yedder.

Monaco je mirnom i sigurnom igrom u drugom poluvremenu samo održavao svoju prednost, dok su PSG-ovi pokušaji u lovu barem na remi bili poprilično mlaki. Parižani su tako u čitavom drugom dijelu uputili samo jedan udarac prema golu, a taj nije bio niti unutar okvira gola.
Inače, Monaco je ovim trijumfom došao do svog 47. boda, čime je barem privremeno zasjeo na drugo mjesto Ligue 1.

S druge strane, PSG-ovi prvi pratitelji uoči ovog kola Marseille i Lens pobjedama se mogu približiti na samo pet bodova zaostatka za liderom iz glavnog grada Francuske.