Sport

Derbi za zaborav Čelsija i Liverpula

Fudbaleri Liverpula i Čelsija remizirali su bez golova (0:0) u derbiju 21. kola Premijer lige.

To je bio 1000. meč Jirgena Klopa u trenerskom poslu, ali neće moći po nečemu lepom da ga se seća. Naročito jer je ovo bio prvi ligaški susret dva tima još od 1972. koji je završen bez golova.

Oba trenera su izvela kombinovan sastav usled brojnih povreda, te je utakmica i pre samog početka bila osuđena da ne opravda epitet derbija kola.

Ipak, na samom startu meča se činilo da neće biti tako. Badijašil je nakon kornera plavaca prosledio, tačnije lopta ga je pogodila i otišla do Tijaga Silve koji iz neposredne blizine pogađa stativu.

Lopta se odbila do Haverca koji nije imao težak posao da zatrese mrežu protivnika, ali je gol naknadno poništen zbog ofsajda nakon provere u VAR sobi.

To je bilo i najveće uzbuđenje na meču, koji su obeležile sporedne stvari. Pre svega, od prvog minuta je u domaćem timu zaigrao Stefan Bajčetić i igrao sve do 82. minuta kada je zamenjen. Nije imao najbolje prvo poluvreme, ali je zato bez greške odigrao u drugom.

Videli smo i debi najvećeg zimskog pojačanja “plavaca” Mihajla Mudrika koji je u nekoliko navrata pokazao zašto je Čelsi odvojio devetocifreno obeštećenje za njega, dok je Sesar Aspolikueta ušao sa klupe i upisao 500. nastup za Čelsi – prvi stranac kojem je to uspelo.

Dve ekipe sada imaju po 29 bodova, ali Čelsi ima i meč više. Liverpul je osmi na konto bolje gol razlike, dok je Čelsi na 10. poziciji.