Denver u Majamiju uzvratio brejkom

Košarkaši Denver Nagetsa pobijedili su Majami Hit 109:94, u trećoj utakmici finala NBA.

Nikola Jokić odigrao je istorijsku utakmicu, utakmicu kakva nije viđena od kako se igra profesionalna košarka u Sjedinjenim Američkim Državama.

Nikada u istoriji nije se desilo da jedan košarkaš ima najmanje 30 poena, 20 skokova i 10 asistencija, sve do danas. Srpski košarkaš prvi je kojem je to pošlo za rukom.

Jokić je susret završio sa 32 poena, 21 skokom i 10 asistencija. Trebalo bi spomenuti i Džamala Mareja koji je takođe imao tripl-dabl učinak, 34 poena, 10 skokova i 10 asistencija.

Sjajnu rolu imao je i “ruki” Kristijan Braun koji je postigao 15 poena, uz sedam od osam iz igre.

U poraženom sastavu Džimi Batler je postigao 28 poena, dok je Bem Adebajo imao 22, uz 17 skokova i tri asistencije.

Četvrta utakmica finala igra se u noći između petka i subote u 02.30.

Majami je nešto bolje otvorio utakmicu (7:2), ali Denver je imao odgovor i do kraja četvrtine gledali smo egal košarku. Jokić je igrao sjajno, sam je iznio prvu dionicu, a poslije dvanaest minuta igre rezultat je bio 24:24.

Igrala se sjajna košarka, prava plej-of igra, a to se posebno vidjelo u drugoj četvrtini. Ekipe su se non-stop smjenjivale u prednosti, a posebno raspoložen kod Nagetsa bio je Marej.

Džamal nije ušao najbolje u utakmicu, međutim, u drugoj dionici je zablistao i uz Jokića vukao je ekipu. Nagetsi su nešto bolje zatvorili poluvrijeme, te se na pauzu otišlo sa +5 tima iz Kolorada, 48:53.

Jokić je imao od učinak 14 poena, 12 skokova i sedam asistencija, dok je Marej ubacio 20 za poluvrijeme. Kod Hita, Batler je postigao 14, a Adebajo 13 poena.

Treća četvrtina bila je veoma važna, s obzirom da su u tom periodu izabranici Majka Melouna napravili veliki korak ka vraćanju brejka.

Posebno je briljirao Nikola Jokić, srpski košarkaš postigao je 14 poena u ovom periodu, a tolika je i bila prednost Nagetsa pred četvrtu dionicu, 68:82.

Majami je u prve dvije utakmice serije pravio razliku u četvrtoj četvrtini, te je iz ugla Denvera bilo izrazito važno kako će se započeti posljednji period. I, reklo bi se, položili su ispit igrači Majka Melouna.

Dobra energija, dobre odluke, a “x faktor” utakmice je “ruki” Kristijan Braun koji je pravio razliku u posljednjoj četvrtini. Naravno, Jokić i Marej su bili sjajni, ali je i Braun bio taj koji je bio svuda po terenu, prenosi b92.

Nagetsi su na kraju rutinski priveli utakmicu kraju i zasluženo su poveli 2-1 u seriji.