De Grasse konačno zlatni na 200 metara, svjetski prvak se morao zadovoljiti bronzom

Kanadski sprinter Andre De Grasse osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u utrci na 200 metara.

De Grasse je sa velikim ambicijama stigao u Tokijo i odličnom utrkom uspio je nadmašiti prvog favorita za zlato i aktuelnog prvaka svijeta, Noaha Lylesa. Kanađanin na prvom mjestu trčao je 19.62.

Lyles na kraju nije uspio osvojiti ni srebrenu medalju, pošto je završio na trećem mjestu. Drugi je bio Amerikanac Kenny Bednarek sa vremenom 19.68.Veliki rezultat ostvario je najtalentovaniji sprinter današnjice. Erriyon Knighton (17) debitovao je na olimpijskim igrama osvojivši četvrto mjesto s 19 stotinki zaostatka u odnosu na osvajača bronze.

Inače, De Grasse je danas osvojio svoju prvu zlatnu, a petu ukupno medalju na olimpijskim igrama.