Buran “El Klasiko” pripao Barsi

Fudbaleri Barselone savladali su madridski Real rezultatom 1:0 u prijateljskom okršaju dva tima u Los Anđelesu.

Uprkos tom karakteru meča, kada je ovaj susret u pitanju ne mogu da izostanu uzavrele strasti što se još jednom pokazalo kao tačno.

Barselona je visokim pritiskom pokušala da iznenadi aktuelnog španskog prvaka i u tome je uspela. U izostanku Kazemiro-Modrić-Krost trojke u veznom redu, priliku da zaigra je dobio Eduardo Kamavinga koji je u 20. minutu olako prodao loptu, što je dovelo do velike prilike koju je Ansu Fati promašio.

Gol odluke je postigao Rafinja samo sedam minuta kasnije. Ponovo je visoki presing bio taj koji je urodio plodom. Tibo Kurtoa je doveo Edera Militaa u nezgodnu poziciju, a ovaj nekako uspeo da se iskobelja. Ipak, lopta se uskoro ponovo našla kod njega i on se, u pokušaju da pošalje nešto dužu loptu, okliznuo.

Loptu je poslao tačno na nogu sunarodniku iz suprotničkog tabora, a ovaj ju je najpre primio, a potom uputio izuzetno precizan udarac koju čak ni visoki belgijski golman nije uspeo da odbrani.

Imao je i Real svojih prilika u prvom delu igre, pa je tako Federiko Valverde pogodio stativu. Ipak, uprkos tome i uspostavljanju kontrole u drugom delu igre nakon uvođenja Asensija, Modrića i Kazemora, Real je meč završio bez udarca u okvir gola Katalonaca.

U jednom trenutku su igrači ušli u međusobni okršaj, Vinisijus se raspravljao sa Busketsom, dok je u isto vreme Arauho odvlačio Rudigera koji je na ovom meču igrao i levog beka.

Za Barselonu je na ovom meču debitovao Robert Levandovski koji je imao i prvi udarac na meču, ali se najpre isprečio Kurtoa, a potom i Alaba kada je Poljak po drugi put probao.

Na drugoj strani, prve minute u dresu “kraljevskog kluba” su upisali Orelijen Čuameni i Antonio Rudiger.