Doktorska defanziva Juventusa i gol Chiese za pobjedu nad Chelseajem

Prvo poluvrijeme duela u Torinu nije donijelo previše. Chelsea je kontrolisao igru, ali osim pokušaja Lukakua kojeg je Szczesny lagano odbranio nije napravljeno gotovo ništa u napadu.

Juventus je također imao jedan ozbiljniji pokušaj preko Federica Chiese, ali i njegov udarac je bio neprecizan i na odmor se otišlo bez golova.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Juventus dolazi do vodstva. Bernardeschi je proigrao Chiesu, a ovaj matira Mendyja za prednost Stare dame od 1:0.

Chelsea je očekivano krenuo po izjednačenje. Dominirali su gosti u posjedu lopte, ali Juventus se sjajno branio.

Domaći tim je šansu čekao iz kontre, a jedna takva je umalo završila u mreži Chelseaja. Bernardeschi se našao ispred gola, ali je promašio zicer u 64. minuti.

Chelsea je i dalje dominirao u posjedu, ali defanziva Stare dame nije dopuštala gostima apsolutno ništa u fazi napada.

Tek u finišu Lukaku se našao u dobroj šansi, no Belgijanac nije uspio postići pogodak. U nadoknadi je Havertz pokušao, ali promjene rezultata nije bilo.

Ostalo je do kraja 1:0 za Juventus koji je nakon dva kola na vrhu tabele grupe H sa šest bodova.