Sport

Belgija nije dozvolila iznenađenja protiv Kanade

​U okviru grupe F na Svjetskom prvenstvu u Kataru susrele su se selekcije Belgije i Kanade. “Crveni đavoli” nisu dozvolili iznenađenje i slavili su rezultatom 1:0 protiv Kanađana.

​U okviru grupe F na Svjetskom prvenstvu u Kataru susrele su se selekcije Belgije i Kanade.

U osmom minutu činilo se da je Janik Karasko igrao rukom u šesnaestercu, ali je sudac signalizirao da nije penal i da se igra dalje. Međutim, VAR provjerom situacije dodijeljena je najstroža kazna za Kanadu.

Tri minute kasnije Alfonso Dejvis je imao priliku postići pogodak sa penala. Tukao je u donji lijevi ugao gola Belgije, ali se Tibo Kurtoa bacio i odbranio mu šut.

Nekoliko minuta kasnije Žunior Hole je odradio briljantnu solo akciju. Kanađanin je prevario nekoliko protivnika, ušao u šesnaesterac i šutirao, ali samo pored lijeve stative.

U 28. minutu Riči Larie je pao nakon duela u kaznenom prostoru Belgije, sudija je pogledao VAR snimak i samo odmahnuo na prigovore igrača da se dosudi nova najstrožija kazna u korist Kanade.

Sve propuštene prilike Kanade kaznio je Miču Bačuaji u 44. minutu. Sjajno je glavnu ulogu u akciji odigrao Tobi Alderveireld. Bačuaji je završio napad odličnim šutem u desnu stranu gola, te je Milan Borjan ostao savladan. Rezultat je bio 1:0 za “Crvene đavole”.

Samo nekoliko minuta u drugom poluvremenu, tačan centaršut na otprilike 11 metara od gola Belgije je dočekao Džonatan Dejvid. Nadvisio je svoje čuvare i dobro tukao glavom, ali je lopta prozujala kraj lijeve stative gola Kurtoe.

Igrao se 67. minut, a Bačuaji je primio loptu u šesnaestercu i opasno šutirao po golu protivnika, ali mu je slavlje pokvario odbrambeni igrač koji mu je blokirao udarac. Teško da bi golman to uspio zaustaviti.

Do kraja susreta Belgijanci su zatvarali igru i upisali tri vrijedna boda prema nokaut fazi turnira.