Barcelona novom pobjedom nastavlja put ka tituli prvaka

Fudbaleri Barcelone nastavili su sa sjajnim igrama i večeras su u meču 21. kola kao gosti pobijedili Villarreal rezultatom 1:0 i tako došli do 18. trijumfa u ovoj sezoni.

Barcelona je bolje otvorila utakmicu i već u 3. minuti su mogli doći u prednost, ali Lewandowski iz idealne pozicije nije uspio pogoditi mrežu, odnosno domaći čuvar mreže mu je odbranio udarac.

Ipak, ono što Poljak nije uspio u trećoj minuti, pošlo je za rukom Pedriju u 18. minuti. Nakon sjajne akcije i odličnog duplog pasa sa Lewandowskim, mladi Španac izlazi sam pred golmama Villarreala i u stilu najboljih golgetera svijeta loptu šalje u nebranjeni dio mreže za vodstvo od 1:0.

Mogao se Villarreal vratiti u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, ali Morales je šutirao pored gola.

U nastakvu je Barcelona rutinski čuvala stečenu prednost, a pitanje pobjednika ovog meča mogao je riješiti Raphinha u 63. minuti kada je iz dobre situacije šutirao pored gola. Rezultat se do kraja nije promijenio i Barcelona je došla do pobjede, 18. u ovoj sezoni.

Nakon ove utakmice, Barcelona je na prvom mjestu na tabeli sa 56 osvojenih bodova, čak 11 više od Reala, koji doduše ima i utakmicu manje, a u narednom meču očekuje ih duel protiv Cadiza na domaćem terenu.

S druge strane, Villarreal je ostao na osmoj poziciji sa 31 osvojenim bodom, a u narednom meču će igrati protiv Mallorce u gostima.