Atletiko za deset minuta do tri gola

Fudbaleri Atletiko Madrida konačno su zabeležili pobedu u 2023. u La Ligi.

Na Vando Metropolitanu su savladali ekipu Valjadolida, 3:0 (3:0) u 18. kolu La Lige.

Tako su izabranici trenera Dijega Simeonea stigli do četvrte pozicije na tabeli, ovo im je bila deveta pobeda u sezoni.

Sav posao domaćin je završio u prvih 28 minuta.

Atletiko je poveo u 18. minutu, Grizman je petom sjajno proigrao Alvara Moratu koji je poslao pratioca van terena, a onda lagano savladao golmana gostiju za 1:0.

Samo pet minuta kasnije, “jorgandžije” su duplirale prednost.

Molina je prošao po desnoj strani, ubacio u peterac gde je na pravom mestu bio Antoan Grizman, koji je sa nekoliko metara uspeo da skrene loptu u mrežu.

I ponovo je prošlo samo pet minuta do novog pogotka.

Grizman je ovog puta izveo prekid, loptu je zahvatio Mario Hermoso, koji je posle odbijene lopta od golmana, iz drugog pokušaja, zatresao mrežu.

Sudija je konsultovao VAR, nije bilo faula, pa je gol ostao na snazi.

Mogao je Atletiko da slavi i ubedljivije, ali u drugom poluvremenu nije iskoristio dve prilike, preko Anhela Koree u 66. i Janika Karaska u 89. minutu.