Sport

Kiks Sitija sa Evertonom

Fudbaleri Mančester sitija i drugi uzastopni meč kod kuće nisu uspeli da pobede.

Pre pauze za Mundijal izgubili su od Brentforda (1:2), a sada je bod sa Etihada odneo i tim Evertona, 1:1 (1:0).

Imao je Siti šanasu već u 11. minutu preko Erlinga Halanda, ali je on bio neprecizan iz izgledne pozicije.

Igrao se 24. minutu kada je Haland ispravio propust od ranije – sa nekih šest metara od gola Evertona nije mogao da promaši.

Bio mu je to 27. gol ove sezone i 21. u Premijer ligi čime je nastavio neverovatnu seriju.

Džon Stouns u 44. minutu nije imao sreće, pogodio je stativu, da bi prvu pravu priliku u nastavku Everton pretvorio u gol.

Igrao se 64. minutu kada je Damarej Grej solo akciju završio pogotkom za 1:1.

Bacio je Pep Gvardiola sve karte u napad, imao je Siti šanse preko De Brujnea u 82, Mareza u 83. i opet De Brujnea u petom minutu nadoknade, ali je Džordan Pikford bio nesavladiv.

Igralo se još 13 minuta produžetka, ali promene nije bilo.

Aleksandar Mitrović je odigrao svih 90 minuta za Fulam u pobedi nad Sautemptonom od 2:1 (1:0).

Nije uspeo da iskoristi penal u šestom minutu nadoknade, ali to njegov tim nije koštalo pobede, koja je obezbeđena ranije.

Ekipa sa Krejven kotidža povela je u 32. minutu autogolom Džejmsa Vord-Prausa, ali se vezista “svetaca” kasnije iskupio.

Sjajnim golom iz slobodnog udarca u 56. minutu izjednačio je na 1:1.

Ipak, bodovi su ostali u Londonu, jer je u 88. minutu pobedu Fulamu doneo Palinja.

Na meču Njulasla i Lidsa nije bilo golova, dok je Kristal Palas slavio kao gost protiv Bornmuta sa 2:0.