1000. pobjeda i finale Rima!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković pobedio je Kaspera Ruda 2-0 u setovima i plasirao se u finale Mastersa u Rimu.

Srpski as je slavio rezultatom 6:4, 6:3 posle jednog časa i 43 minuta igre, te tako ostvario 1000. pobedu u karijeri.

On će se za šestu titulu u prestonici Italije, prvu nakon dve godine, boriti sa Stefanosom Cicipasom, koji je ranije danas savladao Aleksandera Zvereva posle preokreta.

Novak je treći međusobni duel protiv Ruda otvorio na najbolji mogući način i ekspresno je stigao do duplog brejka.

Već u prvom gemu je naudio rivalu, koji je bio zbunjen. Mislio je da vodi 40:30, ali je zapravo Novak bio taj koji je imao brejk loptu.

Bekhend Norvežanina je završio u autu, usledila je rasprava sa sudijom, okončana time da se Kasper pomirio sa realnošću.

Nakon potvrde brejka, Novak je napravio još jedan. Razleteo se po terenu, sve je pogađao i treću šansu iskoristio. Tačnije, sačekao je novu grešku protivnika.

Mirisalo je možda čak i na tzv. krompir, ali se Rud u međuvremenu probudio i načinio brejk u gemu u kojem je Novak servirao za set, prvi put.

Povremeno se uključivao i protivpožarni alarm, a nekako se Kasperovo buđenje poklopilo sa tim, tako da je ubrzo prišao samo na gem zaostatka.

To je bilo sve od njega. Đoković je dobio 10. gem prvog seta, a za vođstvo u setovima bilo mu je potrebno 56 minuta.

Preneo je sigurniju igru Rud i na drugi set, nije dozvoljavao Novaku da ga ugrozi – sve do sedmog gema.

Imao je Novak tri brejk lopte, sve ih je spasao Kasper, stigao i do gem lopte, ali uzalud. Novak je opet ubrzao, oduzeo servis rivalu i najavio pobedu.

Potvrdio je brejk, a onda stigao do još jednog, što je značilo i kraj ovog susreta.

Pozdravio se na mreži sa Rudom, koji je čestitao i kazao da mu je drago što je deo istorije.